692 287 609 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cennik

Koszty porad prawnych, sporządzenia pism procesowych i umów oraz prowadzenia spaw sądowych ustalane są ryczałtowo z góry.

Wysokość wynagrodzenia jest uzależniona od stopnia zawiłości sprawy oraz wymagalnego nakładu pracy radcy prawnego w celu wykonania zlecenia.

Porady prawne

Koszt udzielenia standardowej porady prawnej jest zwykle ustalany ryczałtowo z góry w zależności od stopnia skomplikowania zagadnienia prawnego.
Aktualnie stawka wynagrodzenia za udzielenie porady wynosi od 50 zł. Do ustalonej kwoty wynagrodzenia należy doliczyć podatek VAT (obecnie 23%).

W przypadku zlecenia prowadzenia sprawy przed sądem porada prawna udzielana jest za darmo.

Pisma procesowe

Koszt napisania standardowego pisma procesowego (np. pozwu lub apelacji) jest zwykle ustalany ryczałtowo z góry. Zależy on od stopnia skomplikowania sprawy oraz terminu w jakim pismo ma być przygotowane. Jeżeli do napisania pisma procesowego konieczna jest analiza akt sprawy w sądzie, pobierana jest dodatkowa opłata za czynności wykonywane poza Kancelarią.

Wynagrodzenie za przygotowanie bądź analizę umowy ustalane jest indywidualnie, a zależy głównie od stopnia szczegółowości umowy i terminu wykonania prac.

Sprawy sądowe

Za prowadzenie spraw pobierane jest najczęściej wynagrodzenie zryczałtowane. Wysokość wynagrodzenia radcowskiego jest ustalana na drodze umowy z klientem, ale pewną wskazówkę może stanowić Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 września 2002 r. w sprawie opłat za czynności radców prawnych oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów pomocy prawnej udzielonej przez radcę prawnego ustanowionego z urzędu (Dz.U. 2002 nr 163 poz. 1349).

Obsługa prawna firm

Kancelaria w ramach obsługi firm proponuje trzy systemy rozliczeń:

  • stawka godzinowa stosowana najczęściej w stosunku do zleceń tzw. typowych, w przypadku których istnieje możliwość dość precyzyjnego określenia przewidywanego na realizację danego zlecenia czasu pracy,
  • system ryczałtowo-godzinowy z miesięcznym ryczałtem i limitem godzin pracy prawników, dla klientów zainteresowanych stałą obsługą prawną,
  • system ryczałtowy bez limitu godzin, polegający na określeniu miesięcznego wynagrodzenia z tytułu świadczenia usług prawnych polegających na pełnej, kompleksowej obsłudze prawnej klienta.

(C) 2010 - 2024

KANCELARIA PRAWNA & Biuro Tłumaczeń LEXGREG Grzegorz Gałdyn w Rzeszowie | Polityka Prywatności | Polityka Cookies | realizacja
medox.pl