692 287 609 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Egzaminy prawnicze/biznesowe

BEC

FIRMA OFERUJE KOMPLEKSOWE USŁUGI W ZAKRESIE : SZKOLENIA / WYKŁADY / WARSZTATY/ PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINÓW JĘZYKOWYCH TOLES/ILEC/BEC – JĘZYK ANGIELSKI BIZNESOWY/PRAWNICZY.

BEC (BUSINESS ENGLISH CERTIFICATE) to najpopularniejsze egzaminy biznesowe potwierdzające znajomość języka angielskiego biznesowego uznawane przez największe firmy na całym świecie. Sprawdzają znajomość języka angielskiego osób posługujących się nim w pracy biurowej oraz w kontaktach międzynarodowych.

 • Egzaminy BEC to seria testów na różnych poziomach zaawansowania określająca poziom umiejętności posługiwania się językiem angielskim w sytuacjach zawodowych.
 • Na egzaminach BEC oceniana jest umiejętność czytania, pisania, słuchania i mówienia w języku angielskim w miejscu pracy.
 • Egzaminy BEC określają umiejętności zdającego na trzech poziomach:
  - BEC Preliminary (odpowiada poziomowi egzaminu PET), 
  - BEC Vantage (poziom egzaminu FCE), 
  - BEC Higher (poziom egzaminu CAE).
 • Dyplom BEC uznany jest przez organy administracji państwowej i pracodawców za wiarygodny dokument poświadczający umiejętność posługiwania się językiem angielskim w środowisku zawodowym.
 • Certyfikat BEC jest ważny bezterminowo.

 

BEC PRELIMINARY BEC VANTAGE BEC HIGHER
READING / WRITING (Czytanie / pisanie)
Cześć Czytanie i Pisanie egzaminu BEC Preliminary (1 hour 30 minutes) składa się z 7 zadań w części czytanie i dwóch w części pisanie. Sa to zadania różnego typu.

Czytanie (1 godzina; 25% całości punktacji) składa się z 5 zadań, takich jak test wielokrotnego wyboru, dopasowywanie pytań do fragmentów tekstu, wybór odpowiedzi Right/Wrong/Doesn't, test wielokrotnego wyboru z uzupełnianiem brakujących fragmentów czy uzupełnianie wyrazów. Oceniana jest umiejętność rozumienia różnego rodzaju tekstów biznesowych, np. ogłoszeń, wykresów, rutynowej korespondencji biznesowej, reklam, krótkich tekstów merytorycznych i artykułów.

Pisanie Ta część (45 minut; 25% całości punktacji) składa się z 2 zadań. Kandydaci muszą wykazać się umiejętnością przeniesienia informacji do formularza, pisania notatek służbowych, wiadomości, listów i sprawozdań.

Ta część (1 godzina; 25% całości punktacji) składa się z 6 zadań, takich jak test wielokrotnego wyboru, dopasowywanie pytań do fragmentów tekstu, wybór odpowiedzi Right/Wrong/Doesn't, test wielokrotnego wyboru z uzupełnianiem brakujących fragmentów czy uzupełnianie wyrazów. Oceniana jest umiejętność rozumienia różnego rodzaju tekstów biznesowych, np. ogłoszeń, wykresów, rutynowej korespondencji biznesowej, reklam, krótkich tekstów merytorycznych i artykułów.

Pisanie Ta część (1 godzina 10 minut; 25% całości punktacji), składa się z 2 zadań. Kandydaci muszą wykazać się umiejętnością przeniesienia informacji do formularza, pisania notatek służbowych, wiadomości, listów i sprawozdań.

LISTENING / Słuchanie
Rozumienie ze słuchu (około 40 minut; 25% całości punktacji) składa się z trzech zadań, takich jak test wielokrotnego wyboru, uzupełnianie brakujących wyrazów i wyławianie konkretnych informacji. Kandydaci muszą zrozumieć różnego rodzaju dialogi i monologi wygłaszane w sytuacjach związanych z pracą zawodową. Powinni też zrozumieć sens wypowiedzi bez konieczności rozumienia wszystkich słów. Teksty wykorzystywane w tej części to oficjalne i nieoficjalne rozmowy, ogłoszenia, nagrane wiadomości, rozmowy telefoniczne, prezentacje biznesowe, rozmowy kwalifikacyjne i dyskusje.
SPEAKING
W części ustnej (ok. 12 min.; 25% całości punktacji) egzaminu standardowo bierze udział dwóch kandydatów i dwóch egzaminatorów. Mówienie składa się z trzech części. Na niższych poziomach egzaminu kandydaci powinni umieć przekazać informacje o sobie i swojej pracy/studiach, a także poprosić o informacje na tematy ogólne i udzielić tego rodzaju informacji. W tej części (około 14 minut; 25% całości punktacji) egzaminu standardowo bierze udział dwóch kandydatów i dwóch egzaminatorów. Mówienie składa się z trzech części. Na niższych poziomach egzaminu kandydaci powinni umieć przekazać informacje o sobie i swojej pracy/studiach, a także poprosić o informacje na tematy ogólne i udzielić tego rodzaju informacji. W tej części (około 16 minut; 25% całości punktacji) egzaminu standardowo bierze udział dwóch kandydatów i dwóch egzaminatorów. Mówienie składa się z trzech części. Kandydaci na BEC Higher powinni umieć rozmawiać na tematy związane z pracą.
SKALA OCEN

Oceny pozytywne – Pass with Merit, Pass

Oceny negatywne – Narrow Fail, Fail

Pragniemy Państwa poinformować, iż od sesji Wiosna 2009 kandydaci zdający egzaminy BEC Preliminary, KET lub PET, którzy nie uzyskają pozytywnej oceny ze zdawanego egzaminu, lecz zdobędą ilość punktów świadczącą o znajomości języka na niższym poziomie według skali poziomów Rady Europy, otrzymają certyfikat potwierdzający ten fakt. W miejscu oceny pojawi się następująca informacja:

 • Council of Europe Level A1 – w przypadku kandydatów zdających egzamin KET
 • Council of Europe Level A2 – przypadku kandydatów zdających egzamin PET oraz BEC Preliminary.
Jak wygląda skala procentowa ocen?

Pass with Merit 80% i powyżej

Pass od 65 do 79%

Narrow Fail od 60 do 64%

Fail 59% i poniżej

Oceny pozytywne – A, B, C

Oceny negatywne – D, E

Jak wygląda skala procentowa ocen?

Ocena A 80% i powyżej

Ocena B 75 to 79%

Ocena C 60 to 74%

Ocena D 55 to 59%

Ocena E 54% i poniżej

Oceny pozytywne – A, B, C

Oceny negatywne – D, E

Jak wygląda skala procentowa ocen?

A - 80% i powyżej

B - 75 - 79 %

C - 60 - 74%

D - 55 - 59%

E- 54% i poniżej

KIEDY ODBYWA SIE BEC?

Egzaminy BEC odbywają się w Polsce co roku w dwóch sesjach egzaminacyjnych: w maju i w listopadzie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://www.britishcouncil.org/pl/poland.htm

(C) 2010 - 2022

KANCELARIA PRAWNA & Biuro Tłumaczeń LEXGREG Grzegorz Gałdyn w Rzeszowie | Polityka Prywatności | Polityka Cookies | realizacja
medox.pl